OPIS

about

Nieodebrane połączenia, setki niechcianych maili i smsów czy nachodzenie – to tylko niektóre z przejawów stalkingu. To zjawisko wciąż przybiera na sile, a świadomość problemu wśród Polaków nadal jest dość znikoma. Chcielibyśmy to zmienić, pomagając tym, którzy doświadczają stalkingu. W działania zaangażowała się Małgorzata Foremniak. W programie „Stalking – zła miłość” aktorka przedstawi widzom najbardziej wstrząsające historie osób, które borykały się z uporczywym nękaniem.

Emisja programu „Stalking – zła miłość” ma pomóc ofiarom stalkingu odnaleźć w sobie siłę, by przeciwstawić się stalkerowi i zgłosić problem na policję. Przykładem do naśladowania jest prowadząca, Małgorzata Foremniak, która postąpiła właśnie w taki sposób, nie dając się zastraszyć prześladowcy. Jako gospodarz programu przedstawi historie osób, które padły ofiarami obsesyjnych dręczycieli. Ich życie zamieniło się w piekło, a wszystko zaczęło się od niewinnego telefonu, przypadkowego spotkania czy nieporozumienia.

Każdy odcinek serii „Stalking – zła miłość” z udziałem Małgorzaty Foremniak zawiera fabularyzowane rekonstrukcje zdarzeń, które pozwolą widzom zaobserwować, jak z pozoru normalna znajomość przeradza się w koszmar. Dodatkowo, wszystko opatrzone jest relacjami świadków i ofiar. W poszczególnych odcinkach swoje opinie wyrażają psychologowie, którzy dokładnie opisują sylwetki stalkerów i ich motywacje, a także wyczulają na zachowania zdradzające, że pewne relacje mogą stać się niebezpieczne.

Doświadczyłam stalkingu, dlatego postanowiłam przyłączyć się do akcji ID. Warto uświadomić ludziom, że stalking może dotknąć każdego z nas, że nie można bagatelizować nawet najmniejszych jego oznak. Czasem naprawdę lepiej się pomylić, niż na własnej skórze poznać jego skutki. Wierzę, że program może ośmielić osoby tym dotknięte, by ujawniły swój problem i by wiedziały jak i gdzie szukać pomocy. - przyznaje Małgorzata Foremniak.

„Stalking – zła miłość” z udziałem Małgorzaty Foremniak

w czwartek, 24 lipca

o godzinie 21:00, na kanale ID.